Środa, 22 marca 2006
Rawicz - obrazów z miasta ciąg dalszy
Ludzie na ulicy 17 Stycznia przekształconej w deptak. Wciąż ciepło ubrani choć to już drugi dzień wiosny. (fot. W. Fengler)
Długi rząd samochodów oczekiwał dziś około godz. 14.20 na przejazd pociągu przed przejściem kolejowym prowadzącym do Masłowa. (fot. W. Fengler)
Kapliczki i przydrożne krzyże rozsiane są na terenie całego powiatu rawickiego co świadczy o religijności jego mieszkańców. Kapliczka widoczna na zdjęciu stoi przy drodze biegnącej do wsi Folwark i Kąty. Napis umieszczony pod ikoną brzmi: "Matko najświętsza pociesz i ratuj naród nasz i ojczyznę. 1948." (tekst/fot. W. Fengler)
Na osiedlu im. Henryka Sienkiewicza.... (fot. W.Fengler)
....i przed Urzędem Miejskim Gminy Rawicz. (fot. W. Fengler)
W tym roku Dom Kultury w Rawiczu obchodził 60-lecie swojego istnienia. Działają tu liczne zespoły folklorystyczne, sekcje i koła zainteresowań: "Katarzynki" ze Słupi Kapitulnej, "Dębioki" i "Florentynki" z Dębna Polskiego, Dziecięca Kapela Dudziarska, kluby seniora "U Klementyny" i "Złoty Liść", chóry "Arion" z Rawicza oraz K. Kurpińskiego z Sarnowy, Orkierstra Dęta OSP, sekcja wokalna, kółko taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, koło informatyczne, grupy plastyczne, sekcja teatralna, oraz sekcja szachowa. Ośrodek jest organizatorem i współorganizatorem wielu imprez w tym Święta Rawicza. Funkcję dyrektora rawickiego domu kultury pełni Andrzej Walus. (tekst/fot. W. Fengler)